Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2021-03-17 - Aktualizacja systemu zarządzania stadem

Dzisiaj zakończyliśmy modernizację kolejnej hali udojowej. Jest to hala udojowa 2x6 typu rybia ość z identyfikacją stanowiskową pracująca pod systemem zarządzania stadem AfiFarm. System pracuje na stadzie ok 150 krów dojnych.

Modernizacja hali polegała na wymianie mlekomierzy Fullwood DataFlow na Fullwood VarioFlow, które są bardziej intuicyjne i dają dużo więcej informacji na temat udojonego mleka a także pozwalają na większe możliwości kontroli nad stanowiskiem udojowym w przypadku nietypowych krów. Przykładami może być np. zablokowanie możliwości dojenia w przypadku krowy zaszunej lub leczonej antybiotykiem, lub indywidualne dostosowanie parametrów doju do danej sztuki. Ponadto zootechnik siedzący w biurze ma podgląd w czasie rzeczywistym na to, co dzieje się na każdym stanowisku.

Obok modernizacji hali udojowej, zamontowaliśmy antenę AfiAct2 pozwalającą na całodobowe wykrywanie rui z odczytem aktywności co 15 minut. Pozwoli to na lepsze i skuteczniejsze prowadzenie inseminacji.

Wymianie uległy również dotychczasowe pedometry. Nowe AfiTag2 pozwalają na bezprzewodowy odczyt aktywności w systemie wykrywania rui, ponadto śledzą one spoczynek krowy oraz pozwalają na wykrywanie porodów oraz problemów im towarzyszących.

tworzenie stron webon.pl