Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2022-06-15 - Modernizacja dwóch hal udojowych

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy dwuetapową modernizację dwóch hal udojowych należących do tego samego przedsiębiorstwa.

Pierwszy etap modernizacji polegał na wymianie mlekomierzy AfiLite na nowe, posiadające dużo więcej funkcji AfiMPC. Nowe panele pozwalają na większą swobodę przy dojeniu krów - od zablokowania doju dla krów chorych, zasuszonych lub po wycieleniu, poprzez zmianę wartości parametrów doju dla wybranych krów do separacji krów z panelu na zaktualizowanej separatce. Oprócz hali udojowej i separatki, zmianie uległ również system zarządzania stadem: z AfiFarm w wersji 3.076 zaktualizowaliśmy go do AfiFarm w wersji 5.5.

Ponadto na oborze zamontowaliśmy system wykrywania rui AfiAct II, który jest częścią AfiFarm i zbiera dane o aktywności i spoczynku krów, a także o zbliżającym się porodzie u danej sztuki bądź o komplikacjach towarzyszących porodowi. System AfiAct wysyła w takich wypadkach powiadomienie na telefon zootechnika.

Drugim etapem była modernizacja pracującej już od 2002 roku hali udojowej 2x7. Zdemontowaliśmy stare mlekomierze AfiFlo 2000 i w ich miejsce zamontowaliśmy mlekomierze AfiLite. Wymianie uległ również sterownik identyfikacji, dzięki czemu zootechnik będzie miał dostęp do większej ilości informacji dotyczących aktywności krów.

tworzenie stron webon.pl