Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2022-07-09 - Montaż systemu wentylacji na oborze wolnostanowiskowej

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy montaż systemu wentylacji na oborze wolnostanowiskowej.

System wentylacji pracować będzie na oborze, która podzielona jest na dwie części: część obory jest na rusztach, część na głębokiej ściółce. Na większej części z rusztami zamontowaliśmy 4 duże wentylatory o średnicy 140cm oraz jeden mały na hali udojowej. Wentylator na hali udojowej pracować będzie na falowniku, dzięki czemu będzie go można dowolnie włączyć i wyłączyć oraz odpowiednio ustawić jego prędkość.

Trzy duże wentylatory zamontowane nad częścią na głębokiej ściółce podwieszone są na mechanizmie, który pozwala je podwiesić na płasko. Dzięki temu wentylatory znajdują się wyżej i możliwe jest np. ścielanie świeżej słomy.

Każdy wentylator posiada osobne zabezpieczenie, które zapewnia większe bezpieczeństwo oraz pozwala na selektywny wybór wentylatorów, dzięki w chłodniejsze dni lub zimą możliwe będzie eksploatowanie systemu wentylacji.

System wentylacji podniesie dobrostan zwierząt, zapewni odpowiedni mikroklimat oraz wyeliminuje zaduch panujący na obiekcie zwłaszcza w najgorętsze dni w roku. Dodatkowymi zaletami będzie wyeliminowanie zapachu towarzyszącemu hodowli na rusztach oraz eliminacja wielkiej ilości owadów, które nie lubią stałego ruchu powietrza.

tworzenie stron webon.pl