Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2023-11-28 - Montaż zgarniaczy obornika i robota JOZ Moov

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy montaż robota do podgarniania paszy JOZ Moov 2.0. Robot będzie pracował na oborze o długości stołu paszowego wynoszącej około 120 metrów. Przejazd robota przez oborę oraz podgarnięcie paszy z obu stron stołu paszowego zajmuje około 30 minut.
Robot do podgarniania paszy JOZ Moov jest w pełni automatycznym rozwiązaniem. Robot podgarnia paszę i czyści stół paszowy wedle uznania klienta. Robot naprowadzany jest poprzez transpondery rozmieszczone w stole paszowym, dzięki czemu doskonale wie w którym momencie i miejscu się znajduje.
JOZ Moov może mieć wprowadzonych wiele tras, programowanie jest proste i odbywa się przy użyciu intuicyjnego dotykowego panelu. Dwie 12V baterie zapewniają długotrwałą pracę. Napęd bębna podgarniającego posiada własny silnik elektryczny, dzięki czemu może on napędzać bęben w obie strony.

Obok robota JOZ Moov 2.0 zamontowaliśmy również zgarniacze obornika JOZ typu Combi. Zgarniacze te przeznaczone są do obór z materacami lub matami oraz obór z legowiskami sypanymi drobną sieczką słomy.
Napęd z przekładni z kołem napędowym typu Vario do zgarniaczy przenoszony jest łańcuchem o dłuższych ogniwkach, dzięki czemu podczas wieloletniej pracy układu łańcuch wyciągać się będzie w znacznie mniejszym stopniu. Łańcuch jest bezpieczny dla krów i nie wystaje ponad poziom posadzki.

tworzenie stron webon.pl