Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2020-12-07 - Uruchomienie dojarki przewodowej

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy dojarkę przewodową, która obsługiwać będzie stado krów mlecznych liczące około trzydziestu sztuk. Dojarka powstała w już eksploatowanej oborze.

Dojarka zbudowana jest z rurociągu podciśnieniowego 5/4" oraz rur kwasoodpornych 52mm, co zapewnia komfortowy dój oraz szybkie odprowadzenie mleka. Wyposażona jest ona w jednostkę końcową 50 litrów oraz agregat podciśnieniowy o mocy 3kW, dzięki czemu dój przebiega szybciej i sprawniej.

Cztery aparaty udojowe pomogą jednej osobie w szybkim czasie wydoić wszystkie krowy. Składają się one z pneumatycznych pulsatorów oraz kolektorów o pojemności 350mm2. Dzięki temu mleko odprowadzanie jest płynnie i nie występuje ryzyko spadnięcia aparatu udojowego z wymienia krowy przy większym przepływie mleka.

Za pracę urządzenia odpowiada nasza myjnia automatyczna ELDR-3A. Dzięki temu sterownikowi dój przebiega bez zakłóceń a mycie jest szybkie i dokładne. Ponadto myjnia ELDR-3 pobiera minimalną ilość energii elektrycznej, co dodatkowo redukuje koszty eksploatacji dojarki.

tworzenie stron webon.pl