Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2021-02-05 - Uruchomienie schładzalnika na mleko

W dniu dzisiejszym zmontowaliśmy oraz uruchomiliśmy używany schładzalnik wannowy na mleko Japy 1600L. Jest to kolejna po dojarce przewodowej oraz hydraulicznym zgarniaczu obornika realizowana przez nas inwestycja na tym gospodarstwie.

Schładzalnik wannowy ma wiele zalet. Jest wygodny do mycia. ma duży płaszcz chłodzący mleko, dzięki czemu najefektywniej zbija temperaturę mleka znajdującego się wewnątrz. Ponadto schładzalnik podłączony jest do agregatu chłodniczego zainstalowanego na zewnątrz, dzięki czemu w lato uniknie pracy w zbyt wysokiej temperaturze, a zimą ma zapewnione lepsze chłodzenie i odbiór wytworzonego ciepła.

Schładzalnik, dzięki zainstalowanemu wymiennikowi ciepła ma dużo większą skuteczność chłodzenia. Czynnik jest w nim chłodzony, dzięki czemu agregat musi wykonać mniej pracy i szybciej chłodzi zebrane w basenie mleko. Podgrzany czynnik ogrzewa wodę, która pobrana z sieci trafia następnie do bojlera zasilającego dojarkę. Dzięki takiemu zabiegowi redukujemy dodatkowo koszty podgrzewania wody. Woda podgrzana w wymienniku może służyć również np przygotowaniu pójła dla cieląt.

tworzenie stron webon.pl