Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2020-05-29 - Zakończenie modernizacji hali udojowej 2x14

Dzisiaj przed popołudniowym dojem udało nam się zakończyć modernizację istniejącej od 2007 roku hali udojowej rybia ość szybkie wyjście 2x14. Wyposażona ona była w podstawowe elektroniczne mlekomierze i identyfikację przejściową. Hala udojowa pracuje na gospodarstwie liczącym około 600 sztuk krów dojnych.

Modernizacja hali udojowej polegała na zamontowaniu i uruchomieniu identyfikacji stanowiskowej oraz wymianie mlekomierzy na nowe, dużo bardziej rozbudowane. Krowy noszą na szyjach AfiCollar - jest to nowość w naszej ofercie, responder dla krowy, mierzący takie parametry jak pobieranie paszy czy przeżuwanie oraz aktywność. Informacje te, poparte danymi z mlekomierzy AfiMPC, takimi jak ilość mleka, jego przewodność, współczynnik produkcji czy przepływu pozwalają na pełne zarządzanie stadem, pilnując każdą krowę indywidualnie.

Oprócz modernizacji hali udojowej, na oborach zainstalowaliśmy anteny AfiAct II, które pozwalają na całodobowy odczyt danych z AfiCollarsów oraz natychmiastowe wykrywanie rui. Całością nadzoruje system zarządzania stadem AfiFarm 5.4 izraelskiej firmy AfiMilk.

tworzenie stron webon.pl