Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2021-07-15 - Zakończenie montażu materacy legowiskowych Promat

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy montaż materacy legowiskowych kanadyjskiej firmy Promat, Comfort Mat 76mm. Materace legowiskowe zostały zamontowane w oborze mogącej pomieścić około 660 krów mlecznych co daje blisko 800 metrów bieżących materacy.

Materace legowiskowe mają zalety mat gumowych - pozytywnie wpływają na komfort krów oraz ich zdrowotność a także pozwalają na spędzanie przez zwierzęta więcej czasu na leżenie, co w efekcie daje więcej mleka. Materace legowiskowe mają jednak więcej zalet: są miętsze, więc krowy spędzają na nich jeszcze więcej czasu i są wygodniejsze, bardziej dopasowując się do kształtu krowy. Ponadto nie ma łączeń między wszystkimi stanowiskami, dzięki czemu niezależnie od pozycji krowy, spoczywa ona komfortowo.

Zamontowane materace są długości 180cm, a więc dłuższe od standardowych, dzięki czemu każda krowa znajdzie wygodną dla siebie pozycję. Materace legowiskowe Promat, które zamontowaliśmy, to wersja Comfort Mat z pianką 76mm. Materac złożony jest z wygodnej pianki o grubości 76mm przykrytą bardzo odporną na warunki zewnętrzne lateksową powłoką, która z powodzeniem znajduje zastosowanie zarówno w oborach, jak również w stajniach dla koni.

tworzenie stron webon.pl