Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2024-06-11 - Zakończenie montażu zgarniaczy obornika i robota JOZ Moov

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy montaż zgarniaczy obornika JOZ Flex Scraper. Zgarniacz zainstalowany na oborze o długości około 35 metrów pozwalają na utrzymanie w czystości ponad 70 krów dojnych.

Zgarniacze Flex przeznaczone są do obór z materacami słomiano-wapiennymi, separatu oraz obór z legowiskami sypanymi drobną sieczką słomy.
Napęd z przekładni z kołem napędowym do zgarniaczy przenoszony jest łańcuchem o wytrzymałych ogniwkach, dzięki czemu podczas wieloletniej pracy układu łańcuch wyciągać się będzie w znacznie mniejszym stopniu. Łańcuch jest bezpieczny dla krów i nie wystaje ponad poziom posadzki.

Główną zaletą zgarniaczy jest utrzymanie porządku na oborze. Dzięki temu zwierzęta są czyste, ale ważniejszą zaletą jest zapobieganie wszelkim chorobom racic u krów. Krowy chodząc po czystej podłodze unikają kontaktu z większą ilością obornika i dzięki temu możemy utrzymać wyższy poziom higieny.

Obok instalacji zgarniacza obornika, przeprowadziliśmy montaż robota do podgarniania paszy JOZ Moov 2.0. Przejazd robota przez oborę oraz podgarnięcie paszy z obu stron stołu paszowego zajmuje około 10 minut.
Robot do podgarniania paszy JOZ Moov jest w pełni automatycznym rozwiązaniem. Robot podgarnia paszę i czyści stół paszowy wedle uznania klienta. Robot naprowadzany jest poprzez transpondery rozmieszczone w stole paszowym, dzięki czemu doskonale wie w którym momencie i miejscu się znajduje.
JOZ Moov może mieć wprowadzonych wiele tras, programowanie jest proste i odbywa się przy użyciu intuicyjnego dotykowego panelu. Dwie 12V baterie zapewniają długotrwałą pracę. Napęd bębna podgarniającego posiada własny silnik elektryczny, dzięki czemu może on napędzać bęben w obie strony.

tworzenie stron webon.pl