Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2021-11-26 - Zakończenie montażu zgarniaczy obornika

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy montaż łańcuchowych zgarniaczy obornika JOZ typu delta. Trzy linie zgarniaczy obornika zainstalowaliśmy w dwóch oborach o stosunkowo wąskich i długich korytarzach przepędowych. Dodatkowym urozmaiceniem pracy dla zgarniaczy są zwężające się bądź rozszerzające po końcach korytarze.

Zgarniacze obornika typu delta przeznaczone są do obór, w których krowy leżą na sieczce słomianej bądź tak jak na tej oborze - separacie. Delty zabierają obornik wraz z separatem i na jednej oborze wypychają je do kanałów zrzutowych, podczas gdy na drugiej zostawiają je na płycie obornikowej.

Zgarniacze obornika dzięki cyklicznej pracy zapewniają czystość w oborze. Jest to pozytywne pod względem wizualnym - wszędzie jest czysto, ale przede wszystkim zdrowotnym - brak obornika to brak siedliska bakterii, w którym poruszają się krowy.

Dodatkowymi korzyściami zgarniaczy jest redukcja stresu związana z samym klasycznym usuwaniem obornika - brak przeganiania krów i jeżdżenia maszyną po oborze. Dzięki zgarniaczom więcej czasu mają również ludzie zajmujący się do tej pory tą czynnością.

Łańcuchowe zgarniacze obornika JOZ są w pełni bezpieczne - zainstalowany na silniku o małej mocy enkoder śledzi kierunek oraz ilość obrotów, dzięki sterownik natychmiast po napotkaniu przeszkody zatrzymuje zgarniacz i cofa go w bezpieczną odległość.

tworzenie stron webon.pl