Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2020-07-21 - Zakończenie montaży zgarniaczy obornika JOZ

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy montaż kolejnego zgarniacza obornika holenderskiej firmy JOZ. Zgarniacz obornika składa się z jednej pętli, której korytarze gnojowe są różnej długości. Jest to bardzo rzadko już spotykana sytuacja, jednak jako nieliczni na rynku oferujemy rozwiązania przestosowane do pracy w takich obiektach.

Zgarniacz obornika pracować będzie na grupach młodzieży - cielaków oraz jałówek. W takiej sytuacji bardzo ważnym jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Młoda jałówka jest dużo lżejsza od krowy i stanowi mniejszą przeszkodę dla pracującego zgarniacza. Zastosowanie enkodera, który obok kierunku obrotów silnika napędowego śledzi jego prędkość obrotową, pozwala na odpowiednie ustawienie poziomu zabezpieczeń, gwarantując młodzieży bezpieczeństwo.

Dłuższa linia zgarniająca ma około sześćdziesiesięciu metrów bieżących długości, masywny i odporny łańcuch służący do napędzania zgarniaczy typu Combi ma długość około 140 metrów. Za napędzenie tego systemu odpowiada silnik o mocy 0,75kW. Niewielkie zapotrzebowanie na moc elektryczną pozwala zatem na utrzymanie czystości na oborze przy niskich kosztach.

tworzenie stron webon.pl