Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2020-05-11 - Zakończenie wyposażania kurnika

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy wyposażanie kurnika dla kur niosek. Kurnik został zaadaptowany w istniejącym już pomieszczeniu, które do tej pory pełniło funkcję garażu.

Kurnik wyposażony jest w automatyczny sterownik mikroklimatu, który steruje obrotami wentylatora kominowego oraz klapami wlotowymi. Opcjonalnie, sterownik może również kontrolować pracę innych urządzeń, np. systemu ogrzewania czy bardziej rozbudowanych systemów wentylacji, gdzie jednocześnie pracuje nawet kilkanaście wentylatorów. Po osiągnięciu zadanej temperatury, sterownik przewietrza kurnik, aby odprowadzić kumulujące się w pomieszczeniu gazy.

System klap wlotowych wykonanych z mocnego tworzywa sztucznego sterowany jest ze sterownika mikroklimatu. Specjalny siłownik otrzymuje od sterownika sygnał o poziomie otwarcia klap. Klapy otwierają się zatem w zależności od potrzeb, nie wpuszczając niepotrzebnie światła oraz nie wietrząc i wychładzając niepotrzebnie kurnika. Klapy wlotowe od zewnątrz zasłonięte są zaciemniaczem, który ma za zadanie blokować światło dzienne dostające się do kurnika i nakierowywuje chłodny strumień powietrza znad ziemi.

Obok sterownika mikroklimatu zamontowaliśmy prosty i intuicyjny w obsłudze kontroler oświetlenia. Zastosowane na kurniku lampy LED przystosowane są do pracy na ściemniaczu. Zastosowanie ściemniacza pozwala na programowalne powolne załączanie oświetlenia do określonego poziomu jasności oraz jego powolnego gaszenia o odpowiedniej porze. Dzięki temu zabiegowi, kury mają cały czas ten sam poziom światła o tej samej porze dnia, niezależnie od warunków atmosferycznych oraz pory roku.

tworzenie stron webon.pl