Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2024-03-04 - Zamontowanie stacji pojenia cieląt Urban Alma Pro

W dniu dzisiejszym zamontowaliśmy stację do pojenia cieląt Urban Alma Pro. Stacja będzie mogła poić do 40 cieląt, choć w każdej chwili można zwiększyć ich ilość dodając nowe respondery bądź kojce odpojeniowe. Stację zamontowaliśmy w adaptowanym na cielętnik pomieszczeniu, w którym docelowo będą dwie grupy odpojeniowe a każda z nich będzie miała swój kojec odpojeniowy.

Podawanie wiele razy dziennie małych ilości mleka wspiera rozwój cielaka, tak, aby rozwijał się stając się zdrową i silną krową mleczną. Dzięki Urban Alma Pro można w bardziej ekonomiczny sposób zaplanować prace przy hodowli cieląt, nie spuszczając jednocześnie z oka zdrowia zwierząt. Płukanie wiader do pojenia oraz transport mleka, jak również mieszanie są to prace, których można sobie zaoszczędzić stosując automatyczne pojenie.

Ponadto grupowy odchów cieląt wydatnie wzmacnia ich odporność indywidualną jak i stadną oraz dodatkowo małe ciele od początku swojego życia wyrabia sobie mechanizmy z życia w stadzie na oborze wolnostanowiskowej. Jest to szczególnie owocne w gospodarstwach, gdzie prowadzony jest dój automatyczny.

Przyjazne dla użytkownika karmienie przez ekran dotykowy pozwala na ocenę kondycji oraz stanu zdrowia cieląt oraz ustawianie indywidualnych bądź grupowych krzywych karmienia. Dotykowy 12" ekran jest wygodny i umżliwia zdalny dostęp do stacji pojenia cieląt z dowolnego miejsca na świecie.

Ze stacji możemy też pobrać przygotowane już pójło, aby napoić np świeżo urodzone cielę. Stacja pojenia cieląt Urban MilkShuttle jako jedyna na rynku umożliwia realne pojenie kilku cieląt jednocześnie przy utrzymaniu odpowiedniej temperatury dzięki zastosowaniu pierścieniowego układu doprowadzenia mleka a także podgrzewanemu mikserowi.

Stacja Alma Pro umożliwia także stosowanie dodatków bądź leków w formie sypkiej i płynnej. Cielę z dodatkiem uzyskuje priorytet i to ono, kiedy dojdzie do kojca odpojeniowego pije przygotowane mleko. Dzięki temu, zdrowe cielęta w pozostałych boksach nie dostaną mleka z lekami.

tworzenie stron webon.pl