Witamy na naszej stronie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

2020-09-23 - Uruchomienie paszowozu RMH Turbomix Gold 24

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy samojezdny wóz paszowy RMH Turbomix Gold o pojemności roboczej kosza 24m3. Wóz ten zastąpi na gospodarstwie wóz paszowy RMH Mixellent 20, którego licznik motogodzin pokazywał w ostatnim czasie już ponad 18 000 motogodzin.

Wóz paszowy RMH Turbomix Gold to topowa maszyna w naszej ofercie. Maszyna na gospodarstwie pracuje dziennie około ośmiu godzin, więc ważne jest, aby była bezawaryjna przez wiele lat, a to cecha wyróżniająca nasze paszowozy. Wóz ten posiada wiele udogodnień dla operatora, wśród nich wyróżnia się podnoszona kabina, która pozwala mu na dokładne oglądanie pobieranej z pryzmy treści oraz na bezpieczniejsze poruszanie się tą dużą maszyną po gospodarstwie.

Układ centralnego smarowania pozwala na ciągłe smarowanie niemal wszystkich łożysk w maszynie. Wydajny frez rozdrabnia kiszonkę oraz z dużą wydajnością podaje ją do kosza, w której jest ona mieszana z pozostałymi składnikami. Szuflada wyładunkowa wyposażona jest w bardzo silny magnes, wyłapujący nawet najmniejsze podkładki z wyładowywanego krowom pokarmu.

Elektroniczne sterowanie napędem pozwala na bezpieczne poruszanie się maszyną nawet po zatłoczonych drogach publicznych. Ponadto w trybie pracy na farmie, komputer sam dostosowuje obroty silnika, w zależności od zapotrzebowania na moc w danym momencie, co pozwala na dodatkowe obniżenie kosztów związanych z pracą maszyny oraz jest przyjazne dla środowiska.

Obsługa maszyny jest prosta i intuicyjna, wszystkie najważaniejsze układy załączane są z Joysticka, co nie wymaga od operatora szukania włączników danej funkci gdzieś na panelu. System ważenia pokarmu Label I FeedGood jest bardzo dokładny, pozwala ponadto na dowolne programowanie dawek: ilość jej składników oraz kolejność ich pobierania. Można ustawić również czas, jaki maszyna będzie musiała mieszać TMR, zanim operator będzie mógł wydać pokarm zwierzętom.

tworzenie stron webon.pl